Seria Arnika

Poprawia ukrwienie, działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza opuchlinę i uśmierza ból, co daje prawie natychmiastowe uczucie świeżości oraz lekknści.

Seria Kwiat Migdału

Przeznaczona do skóry suchej i wrażliwej.

Termalne sole kąpielowe

W kontakcie z ciałem człowieka zaczyna intensywnie oddziaływać na organizm i to zarówno na skórę jak i na organy wewnetrzne. Dodawana do kąpieli ułatwia rozszerzanie się porów skóry oraz stymuluje proces wymiany jonowej między ciałem człowieka a roztworem kąpielowym.

Kneipp filozofia

Sebastian Kneipp (ur. 17 maja 1821 w Stephansried, zm. 17 czerwca 1897 w Bad Wörishofen) - bawarski ksiądz katolicki, proboszcz z Wörishofen; jeden z najbardziej znanych na świecie zwolenników hydroterapii, ziołolecznictwa oraz racjonalnego sposobu odżywiania się, z silnym zwróceniem uwagi na osobowość chorego.
W młodości był czeladnikiem tkackim. W wieku 21 lat zaczął studiować teologię, a następnie został księdzem. Był spowiednikiem w klasztorze sióstr dominikanek. Doszedł do godności prałata papieskiego, nadanej mu przez papieża Leona XIII w 1894.
Przez wiele lat chorował; obserwacja własnej choroby oraz przyrody doprowadziła go do rozwinięcia i usystematyzowania metody leczenia wodą. Wzorował się na wcześniejszych doświadczeniach Vincenta Priessnitza czy J. H. Rausse (1805-1848). Początkowo praktykował w klasztornej pralni. Wraz z rozgłosem do Wörishofen zaczęło zjeżdżać tysiące ludzi szukających pomocy, w ten sposób baza zabiegowa została bardzo rozbudowana jak i samo Wörishofen muszące pomieścić sporą ilość stałych kuracjuszy.

WODA
" woda jest dla zdrowego człowieka doskonałym środkiem, służącym do zachowania zdrowia i siły, więc i podczas choroby będzie najważniejszym środkiem leczniczym. Stanowi ona najbardziej naturalny, najprostszy, najtańszy i – jeśli się ją odpowiednio zastosuje – najbezpieczniejszy środek " (Sebastian Kneipp)

ROŚLINY
ziołolecznictwo stanowi idealne uzupełnienie pozostałych filarów terapii Kneippa.
Do receptur produktów Kneipp stosował maksymalne dawki ekstraktów ziołowych w naturalnym stanie.
RUCH
" kropla potu wyciśnięta w łaźni nie jest zbyt cenna, natomiast kropla potu wyciśnięta podczas wysiłku fizycznego jest niczym złoto." (Sebastian Kneipp)
Zaleca się więc regularny trening wytrzymałościowy, jednakże tylko taki, który nie nadwyręża organizmu. Lepiej jest ćwiczyć regularnie, po troszku niż raz i się przeforsować.
DIETA

Kneipp zalecał proste i naturalne oraz pełnowartościowe odżywianie. Cenił znaczenie owoców i warzyw, a za szkodliwe uważał używki, oraz nadmierne spożywanie białka zwierzęcego. Wiele z jego opinii znalazło zastosowanie w pełnowartościowej i bogatej w substancje witalne diecie.

BILANS
" dopiero gdy pozna się stan swojej duszy i wprowadzi w niej porządek, lepiej będzie można znieść cierpienia fizyczne." (Sebastian Kneipp )

Zyska się wtedy spokój i pogodę ducha, czyli krótko mówiąc: człowiek poczuje się lepiej. W terapii opartej na higienicznym trybie życia ważne jest harmonijne następowanie po sobie na przemian okresów napięć i odprężenia.
Woda , rośliny , ćwiczenia i dieta – wszystkie te elementy w sposób całkowicie niezależny
przyczynią się do równowagi ciała i ducha oraz radości życia


 

Najnowszy produkt

 

Polecane

Kontakt

PPHU " SASE-2 " s.c.
Sośnik Grażyna - Sośnik Eugeniusz
ul.Orzegowska 38
41-907 Bytom

tel. 509 364 133
e-mail: info@kneipp.com.pl

Dojazd


Wyświetl większą mapę

Aktualności

  • Super promocje

    Od dnia 15.11.2011r. zapraszamy do Naszego sklepu , zapewnimy dużo ciekawych promocji. ...